URE: z opublikowanych rozporządzeń wynika, że w tym roku nie obędą się już aukcje OZE

W tym roku nie odbędą się już aukcje OZE - poinformował Urząd Regulacji Energetyki wyjaśniając, że wynika to z opublikowanych w piątek nowych rozporządzeń rządu.


Jak czytany w komunikacie URE, w dniu 29 września br. zostały opublikowane rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2017 r. oraz rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie kolejności przeprowadzania aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2017 r.

Jak podało URE, zgodnie z dyspozycją tych przepisów w roku 2017 nie odbędą się kolejne aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Przypominamy, że kolejna aukcja zaplanowana był na 2 października, a kolejne miały się odbyć 4 października i 6 października br.

W czwartek 28 września odbyła się aukcja dla instalacje istniejących o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW, spełniające kryterium stopnia wykorzystania mocy zainstalowanej elektrycznej - powyżej 3 504 MWh/MW/rok, czyli biogazowni innych niż rolnicze i jednostek wykorzystujących biomasę oraz niektórych elektrowni wodnych.

Źródło: URE

Podziel się tym artykułem

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google BookmarksUdostępnij na TwitterUdostępnij na LinkedIn

Copyright © CBE Polska 2011-2017

Valid XHTML 1.0!